1080.00₺

K U Ğ U G Ö L Ü      B A L E S İ  (1875) - Pyotr Çaykovski

Eserde, bir büyücü tarafından arkadaşları ile birlikte kuğuya dönüştürülen ve ancak bir erkeğin aşkı ile tekrar insan kılığına dönüşebilecek olan Odette ile Prens Siegfried arasındaki aşk ve büyücünün, kızı Odil'i prenses Odette kılığına sokarak prensi kandırması anlatılır.

Kuğugölü Balesinin Tiflis’te ilk gösterimi 1907'de Petersburg İmparatorluk Tiyatrosu Bale Şirketi tarafından yapılmıştır

·         KUĞUGÖLÜ Balesi bilet ücreti

·         2 gece Tiflis’te  oda/kahvaltı dâhil 2 kişilik odalarda konaklama                 

·         Rehberlik hizmeti,

·         Kişi sayısına uygun araçla ulaşım,

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • Yurtdışı Çıkış Fon Ücreti

1
1.GÜN……. 14 MAYIS 2020 Perşembe

Trabzon’dan hareket akşam saat 20..00.  Çeşitli molalar vererek Tiflis’e gece yolculuğu. 

2
2.GÜN.….. 15 MAYIS 2020 Cuma

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.Tiflis,1.350.000 kişilik nüfusu, Sovyet döneminin izlerini taşıyan mimarisi ve doğal güzelliklerinin  yanı sıra, tarihi mekânlarıyla da oldukça ilgi odağı olan bir şehirdir. Şehri ikiye bölen Mtaki Nehri'nin sağ kıyısındaki Narikhala Kilisesi ve Narikhala Kalesi, Old Tbilisi, Türk Hamamı, Kukla Tiyatrosu, Milenyum Köprüsü, Sharden bölgesi yanısıra Anavatan heykeline teleferikle çıkış gezimizde yer almakta.

Akşam Gürcü müziği ve folkloru eşliğinde yemek

3
3.GÜN……… 16 MAYIS 2020 Cumartesi

Kahvaltısı sonrası Türkiye’den gelen Kura (Mtkvari) nehriyle, Aragvi nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, Gürcistan’ın eski başkenti Treta kasabası gezisi. Daha sonrasında Jvari kilisesini ziyaret ediyoruz.

Gezimizin sonunda antikacılar ve ressamlar sokağında serbest zaman verip sonrasında saat 19.00 izleyeceğimiz Kuğugölü Balesi için anıtsal Opera-Bale binasına hareket ediyoruz.

Gösteri sonrası akşam yemeği ve otele dönüş.

4
4.GÜN……… 17 MAYIS 2020 Pazar

Sabah rotamız Sovyet devlet adamı Stalin’in doğduğu Gori şehri. Gori ünlü Gürcü kralı Kurucu Davit (1089–1125) tarafından kurulmuştur. Nüfusu 60.000’dir. Sovyetler Birliği lideri Stalin, 1878 yılında burada doğdu. Doğduğu ev, bugün kendi adını taşıyan bir müzedir. Bu müzede ayrıca, Stalin'in özel vagonu bulunmaktadır. Josef Stalin ( Lakabı olan 'Stalin' Rusçada çelik anlamına gelir) (asıl adıyla İoseb Cugaşvili) (1879 - 1953), 1922'den, 1953'teki ölümüne kadar Sovyet Rusya'nın liderliğini ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi'nin liderliği anlamına gelen Genel Sekreterliğini yapmıştır.

Müze gezisi sonrası yolumuza Batum’a doğru devam ediyoruz. Yolculuğumuz boyunca vereceğimiz molalarda satılan el ürünlerinden ( özellikle sepetler ve el yapımı toprak kaplar ) de almak fırsatımız olacak.

Akşam saatlerinde Trabzon’a varış

·         
- Gürcistan'a girişler yeni tipçipli nüfus kağıdı veya Pasaportla gerçekleşmektedir.
-  Kimlikle veya pasaportla yurtdışına çıkacak tur katılımcılarımızın en son yapılan değişiklikleri, uygulamaları, yasal düzenlemeleri takiple mükellef olduklarını ve acentemizin tur katılımcılarının sınır kapısından yurtdışına çıkışlarda sorun yaşanması halinde sorumlu olmadığımızı ve yurtdışına çıkışın veya resmi makamlar tarafından engellenmenizin tamamen kişisel sorumluluğunuzda olduğunu belirtiriz.
- T.C Kimliklerinin soğuk damgasının çok belirgin şekilde görülüyor olması, yırtık, deforme ve 10 yıldan eski kimliklerin turdan önce değiştirilmesi gerekmektedir. 
- 18 yaş altı çocuklar için ebeveynlerinden biri ile Gürcistan’a çıkması halinde diğer ebeveynin noter tasdikli yurtdışı çıkış belgesi.

Rezervasyon