• Anasayfa
  • Yurtiçi Turlar
  • 6 Gece - 7 Gün /// YAYLALARDAN TRANS KAÇKAR -- CİMİL – MORYAYLA – DİLBERDÜZÜ – KAVRUN - KAÇKAR TRANS

Tur Programı

 

“TRANS KAÇKAR programımızda Karadeniz yaylalarını yürüyerek keşfetmet isteyen“ 7-77 herkesin rahatlıkla katılabileceği bu gezimiz için yanınızda :  Sırt çantası (takriben 20 Lt), yağmurluk ,  yürüyüş ayakkabısı ( sert tabanlı ,tercihan su geçirmez cinsten,bileklikli ve muhakkak daha önceden denenmiş ), göreceğiniz güzellikleri ölümsüzleştireceğiniz fotoğraf makineniz,  koruyucu krem ve varsa sürekli kullandığınız ilaçları bulundurduğunuzda keyifli anlar geçirmeye hazırsınız demektir...

12 kişi ile sınırlı bu programımızı dilerseniz kendi ailenize yada arkadaş çevrenize özel kılabilirsiniz. Tarihini ve kişi sayısını siz belirleyin, misafirimiz olun....

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*17 kişilik minibüsle ulaşım ( grup azami sayısı 12 kişi )

*2 gece Yaylalar Köyü tesislerde kahvaltı dâhil konaklama

*2 gece Ayder yaylasında otelde kahvaltı – akşam yemeği dâhil konaklama

*2 gece İkizdere Ridos otelde kahvaltı – akşam yemeği dâhil konaklama

*Gezi boyunca kokartlı rehberlik

*Türsab mecburi seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Trabzon’a ulaşım

*Dâhil hizmetlerde belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak ekstralar.

Tur Ayrıntıları

Gün
1
GÜN 1: 27 HAZİRAN 2021 Pazar….RİDOS OTEL

Trabzon havalimanı / otogar sabah buluşma saat 09.00

Sürmene’nin meşhur pidesiyle enerji depolarımızı doldurup gezimize başlıyoruz. Uzungöl’e çıkış. Seyir terasında fotoğraf molası, göl etrafında yürüyüş ve yamaç paraşütüyle gölü ve muhteşem doğayı havadan fotoğraflama imkânı.

Konaklama İkizdere Ridos Otel. Akşam kaplıca keyfi.

Gün
2
GÜN 2: 28 HAZİRAN 2021 Pazartesi….RİDOS OTEL

Cimil vadisi boyunca Ortaköy, Başköy geçip toplam + ~250 irtifa ve  4-5 saat, 8 Km civarı yürüyüşümüz sırasında Cermaniman Gölünü keşfedeceğiz. Akşam kaplıca keyfi öncesi ben girerim diyenlerle birlikte gölde yüzme molasız da olacak.

Konaklama İkizdere Ridos Otel.

Gün
3
GÜN 3: 29 HAZİRAN 2021 Salı….YAYLALAR KÖYÜ

Moryayla – Yedigöller keşfi günü.

Aracımızla 2.900 Mt. ye çıkıp, buradan kısa bir yürüyüşle göllerin yanına iniyoruz. Bir avuç içinde gibisine sıralanmış göller arasında küçük yürüyüşler yaparak doğanın keyfini çıkartıyoruz.

Sonrasında Çoruh vadisi boyunca ilerleyerek Yusufeli üzerinden Yaylalar köyünde konaklayacağımız tesislere varış..

Gün
4
GÜN 4: 30 HAZİRAN 2021 Çarşamba….YAYLALAR KÖYÜ

Ülkemizin 4. yüksek zirvesi Kaçkar Dağı ( 3.927 Mt.) güney rotası tırmanışçılarının çadır konaklaması yaptıkları Dilberdüzü’ne yürüyüş ve buradan da 3.400 MT de bulunan Deniz gölüne yürüyüş günümüz.  Gezimizin en uzun ve zorlu yürüyüşünü yapacağız. Tam gün sürecek bu yürüyüşümüz Olgunlar Köyünden ( 2.230 Mt. ) başlayıp toplam 20 Km civarında olacak. Dileyen misafirlerimiz Dilberdüzü yaylasına ( 2.900 Mt.) kadar gelip burada vakit geçirebilirler. Konaklama Yaylalar köyü

Gün
5
GÜN 5: 1 TEMMUZ 2021 Perşembe…AYDER YAYLASI

Bagajlarımızı araçlara yerleştirdikten sonra trans yaparak güneyden kuzeye, Ayder vadisine geçmek üzere yola koyuluyoruz. Olgunlar yaylasından başlayacak yürüyüşümüz 23 Km., 8 saat civarında sürecek ve Lanetleme Geçidi ( 3.400 Mt.) aşarak Yukarı Kavrun yaylasında bitecek. Burada aracımızla buluşup konaklama üzere Ayder yaylasına geçiyoruz.

Gün
6
GÜN 6: 2 TEMMUZ 2021 Cuma…AYDER YAYLASI

2 gün peş peşe yapacağımız yürüyüşler sonrası bu gün ulaşımlarımızı aracımızla yapacağımız sakin bir gün olacak. Bu günümüzün programı Avusör Yaylası ve Huser Yaylasında bulut denizinde muhteşem gün batımı. Konaklama Ayder.

Gün
7
GÜN 7: 3 TEMMUZ 2021 Cumartesi

Trabzon’a dönüş. Atatürk Köşkü, Ayasofya, Bedesten ve şehir turu sonrası uçak / otobüs saatine kadar serbest zaman.

Notlar

 Yaylalarda havalarının değişkenliğini göz önünde bulundurarak rehberimiz gezi güzergâhlarını değiştirebileceği gibi katılımcıların talep ve fiziki yeterlilikleri doğrultusunda yürüyüş sürelerini değiştirebilir.

 

 Tek konaklama imkanı Ridos ve Ayder Doğa Resort otelde mevcut olup Yaylalar köyünde pansiyonda müsaitlik durumuna bağlı olarak misafir odayı tek kullanabilecektir. Tek konaklama 4.900 TL