• Anasayfa
  • Yurtiçi Turlar
  • TRABZON – ANTALYA - TRABZON Direkt uçuş ( Sabah gidiş / akşam dönüş ) Lavanta Tarlaları & Salda Gölü Turu 3 Gün – 2 Gece (02.07.2021 - 04.07.2021)

Tur Programı

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

·                 Trabzon  – Antalya – Trabzon uçak bileti

·                 Antalya havalimanından itibaren tüm ulaşımlar 46 kişilik otobüs

·                 2 Gece DBL odada Konaklama 

·                 Otelde 2 Sabah Kahvaltısı 

·                 Otelde 2 Akşam Yemeği

·                 Kokartlı Rehberlik Hizmeti 

·                 TÜRSAB Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·                 Otelde alınan yemekler dışındaki öğünler

·                 Kişisel Harcamalar

·                 Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Ayrıntıları

Gün
1
02 Temmuz 2021 Cuma

Pegasus Havayolları’nın PC 3533 seferiyle saat 07.30’da  Antalya’ya uçuş. Saat 09.20 Antalya’ya varış, bizi bekleyen aracımızla buluşarak göller bölgesine ulaşıyoruz. Türkiye’nin 4. Büyük gölü olan Eğirdir gölünü panoramik bir noktadan görebileceğimiz Akpınar köyüne çıkıyoruz. Daha sonra Eğirdir merkeze inerek tarihi Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camiini ziyaret ediyoruz. Aracımızla Yeşil ada ve Can adasını gezerek Kovada Gölü Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Kovada gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflayarak doğa yürüyüşümüzü yapıyoruz. Ardından Isparta Üzüm Hanı, Bedesten ve Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülen Firdevs Bey Camisini görüp, çarşıda gül ürünleri alışverişimizi yaparak bugün ki programımızı tamamlıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme. ( Isparta )

Gün
2
03 Temmuz 2021 Cumartesi:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçelerini geziyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın sonrası dileyen misafirlerimiz lavanta kesimi yapabilir yada köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünlerini ve diğer köy ürünlerinin satıldığı tezgahları gezebilirler. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından Isparta’nın sembollerinden olan siyaset adamı Süleyman Demirel in doğduğu köy İslam köye doğru yola çıkıyoruz. Demokrasi müzesi ve Anıt mezarı ziyaret ederek Ağlasun’a doğru yola çıkıyoruz. Batı Torosların eteklerinde 1700 m rakımlı Anadolu'daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos'a ulaşıyoruz. 9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşsiz kalıntıları görerek büyüleniyoruz. Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  ( Isparta )

Gün
3
04 Temmuz 2021 Pazar:

Sabah kahvaltımız sonrası otelden ayrılıyoruz. Burdur şehir merkezinde Hacılar höyüğü, Sagalassos , Kbyra gibi antik kentlerden muhteşem eserlerin olduğu Burdur Arkeoloji Müzesini gezerek Burdur gölü manzarası eşliğinde Yeşilova ya doğru devam ediyoruz. Göller bölgesindeki irili ufaklı birçok gölü görerek Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda’yı fotoğraflamak için serbest zaman. Dönüş yolumuz üzersinde bulunan Güllük Dağı Milli Parkı içerisinde yer alan Termessos Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Ardından Antalya Havalimanına ulaşıyoruz. Sunexpres Havayolları’nın XQ 7618 seferiyle saat 18.00’da Antalya Havalimanından uçuş. Saat 19.45 Trabzon’a varış.

Notlar